Olej Arganowy: prawdziwy jest na zimno tłoczony, nierafinowany olej arganowy ze świeżych orzechów, jest nazywany “złotem pustyni” lub “płynnym złotem” jak go sami Marokańczycy nazywają. Zaliczany do jednych z droższych olejów na świecie, głównie ze względu na jego ograniczoną dostępność (wyłącznie tereny Maroko) oraz pracochłonny proces pozyskiwania. Dodaje połysku i witalności szorstkim i bez życia włosom. Natychmiast długotrwale dodaje miękkości i ułatwia rozczesywanie splątanych włosów. Natychmiast regeneruje zniszczone włosy. Obdarza kobietę pięknymi włosami. Rozplątuje i poskramia gęste, nieuporządkowane włosy z niezwykłą łatwością. Chroni każdego rodzaju włosy przed promieniowaniem UV.
Kolejnym atutem olejku arganowego jest jego bardzo duża wydajność, wystarczą 2-3 krople.

Berberowie tak go cenią iż na tej jednej rzeczy nigdy nie chcą opuścić ceny byłem tam osobiście i wierz cie mi iż nie byłem z nimi w stanie negocjować niższej ceny.

Olejek Arganowy jest cenny i rzadki z powodu jego szczególnie długiego ,pracochłonnego ręcznego procesu wydobycia. Znany od stuleci pośród berberyjskich plemion Maroka z powodu jego kosmetycznych ,medycznych i żywieniowych właściwości.

Przeprowadzone badania ujawniły, że olej ten, bogaty w Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, kwas Linoleinowy  i wtaminę E,może pobudzić ważne, życiowe funkcje komórki, odżywia i nawilża każdego rodzaju włosy jak i skórę.

UWAGA! Uważajcie na wszelkiego rodzaju podróbki olejki, które niby pochodzą z Maroka a są robione w blaszanych Polskich garażach lub domach i dolewana jest bardzo często do takich olejów oliwa z oliwek lub olej słonecznikowy. Niestety za prawdziwy Olejek arganowy trzeba zapłacić nie 20zł -30zł tylko około 140zł za 100ml.

Skąd wiem iż takie podróbki istnieją bo Przynosicie do mnie te specyfiki i pytacie czy to oryginalny olej Arganowy, i nieraz aż widać ze to jest olej spożywczy( np słonecznikowy) przelany do ładnej buteleczki.

Pamiętajcie OLEJEK ARGANOWY bez ulepszaczy i poprawiaczy zapachu ma specyficzną woń.