Czym są witaminy dla włosów? Oto cała prawda o witaminach które mają pozytywny wpływ dla naszych włosów.

     Produkty do pielęgnacji włosów zawierają coraz więcej witamin, które dbają o ich zdrowie. Ich działanie nie ogranicza się jedynie do polepszenia ich wyglądu zewnętrznego – zdrowa dieta, zawierająca bogatą ilość witamin, ma wpływ również na cały organizm człowieka…

    Ładne, silne i zdrowe włosy utrzymamy nie tylko z pomocą ich zewnętrznej pielęgnacji. Bardziej błyszczące i elastyczne będą również dzięki zastosowaniu zdrowej i bogatej w witaminy diety. Ale tu też jednak obowiązuje zasada: im rozważniej tym lepszy i bardziej długotrwały efekt. Oprócz przeróżnego rodzaju odżywek, kremów, masek, warto też zauważyć owoce i warzywa, czyli piękno i zdrowie także „od środka”.

WITAMINA C :

    Dla stabilnego i zdrowego wzrostu włosy potrzebują ciągłego materiału energetycznego, jakim jest obecna we wszystkich owocach witamina C. Prawdziwą skarbnicą witaminy C,o czym często się zapomina są też warzywa, takie jak np. papryka, ziemniaki, pomidory. Jednak nic tak korzystnie nie wpływa na nasze włosy, jak codzienna szklanka soku z pomarańczy, ananasa, bananów, cytryny i kiwi.

 WITAMINA D :  To pantenol. Zamieniona w organizmie na kwas pantotenowy, witaminę z grupy B. Jest  składnikiem wielu szamponów, dzięki temu, że zapobiega wysuszaniu, a włosy stają się bardziej puszyste i elastyczne. Witaminę tą można odnaleźć zwłaszcza w wątróbce, maśle, rybach, mleku i w prawdziwkach.

 WITAMINA E :

    Nasze włosy codziennie narażone są na wpływ środowiska. Słońce, temperatury odczuwamy zawłaszcza latem, kiedy szczególnie cierpią-blakną i stają się łamliwe nasz włosy. Radą na to jest witamina E, ponieważ zatrzymuje we włosach wilgoć i działa łagodząco. Jest ona zawarta w pieczywie pełnoziarnistym, oleju z oliwek, oleju słonecznikowym, orzechach, groszku i jajkach.

 WITAMINA F :

    Za tą nazwą kryją się kwasy tłuszczowe przede wszystkim, takie jak: linolenowy, linolowy i arachidowy. Substancje te dostarczają organizmowi energię i muszą być mu dostarczane, bo sam organizm nie zajmuje się produkcją ich. Brak tych kwasów powoduje łupież, łamliwość włosów i nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne. Także świetnym „dostawcą” są tu wszelkiego rodzaju, bogate w kwasy tłuszczowe, oleje roślinne tłoczone na zimno. Dobrze aby zadbać o ich obecność  w naszym codziennym menu, np. w sałatkach.

 WITAMINA H :

    Jest nazywana też biotyną, w niewielkich ilościach jest zawarta w każdej żywej komórce. Jej niedobór doprowadza do wypadania włosów. Stosowana zewnętrznie wygładza strukturę włosów, dodając im blasku i objętości. Jest szczególnie zalecana u osób, które mają cienkie i kruche włosy. Można ją znaleźć przede wszystkim w wątróbce, drożdżach, serwatce czy żółtkach jajek.

    Także dobrze jest też zadbać o nasze wnętrze, a wtedy najlepszym odbiciem naszego zdrowia będą właśnie zdrowe włosy i ich zdrowy wygląd. Bo przecież odżywki i inne produkty do pielęgnacji włosów nie zapewnią nam tego samego co właśnie połączenie owoców i warzyw z ochroną i pielęgnacją zewnętrzną.