Następna zakładka powstała oczywiście dla was ze względu na bardzo dużą ilość Waszych pytań…

- …Panie Dawidzie jak zadbać o włosy w domu naturalnymi maseczkami…?

- …Dawid jak można zadbać o moje włosy naturalnymi sposobami…?

- …Panie Dawidzie jakie napary sobie zrobić z ziół lub owoców na moje przetłuszczone włosy…?Itp… Dzięki tej zakładce Będzie Cie mogli sami przetestować i podzielić się w komentarzach własnymi spostrzeżeniami zastosowań różnych naturalnych sposobów dbania o WASZE WŁOSY!

                Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy zadbać o skórę głowy domowymi sposobami, nie wydając majątku na drogie kosmetyki do włosów, które źle dobrane nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że przed setkami lat starożytne piękności dla zachowania swojej urody stosowały przeróżne metody, bazując na środkach pochodzenia naturalnego. Znane były kąpiele w mleku i miodzie, ciała namaszczone wonnymi  naturalnymi olejkami. Już wtedy zdawano sobie sprawę z ich zbawiennego wpływu na skórę , włosy, paznokcie i problemy dermatologiczne. Olejki eteryczne uzyskiwane z wielu roślin oddziaływają bardzo silnie również na naszą psychikę, a tym samym na nasze samopoczucie. Natura ofiarowuje nam wszystko, czego potrzebuje nasze ciało, trzeba tylko umieć to znaleźć i wykorzystać.

                Codziennie tracimy około 50 włosów. Wiosną i jesienią wypada ich dziennie nawet do 80. Wypadanie większej ilości może być spowodowane chorobą. Przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne ( o których zawsze przy wizycie rozmawiam) , zaburzenia na tle neurotycznym, czy błędy dietetyczne. Do nadmiernego wypadania włosów przyczynia się też wzmożone złuszczanie naskórka czaszki, czyli łupież. Gdy zaobserwujemy gwałtowne wypadanie włosów powinniśmy się udać do lekarza dermatologa, który przypisze odpowiednia kurację. Z mniejszymi problemami sam osobiście jestem w stanie pomóc z mojego doświadczenia z różnorodnymi problemami z którymi się stykam na co dzień. Niezależnie od stanu włosów i skóry głowy możemy sami poprawić sytuację.

                Zapraszam na moje porady z zastosowaniem naturalnych pielęgnacji włosów ( Diet+ maseczki)