Jak chronić nasze włosy wyjeżdżając na wakacje i kąpiąc się np. w basenie, jeziorze, morzu?

     Już wcześniej przy okazji strzyżenia ,koloryzacji wspominałem jak ważne jest chronienie włosów latem, gdy narażone są na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

    Rzeczą naturalną jest ochrona włosów farbowanych. Szczególnie należy dbać o włosy w odcieniach miedzianych( rudych) czy  z pigmentem fioletowym  jak również  o te o intensywnych i kontrastowych barwach. Wymienione kolory są kolorami bardziej wypłukującymi się niż kolory w odcieniach blond,  choć i te mogą zmieniać odcienie.

      Dlatego korzystając z zamkniętych obiektów takich jak baseny kryte, baseny otwarte gdzie w wodzie jest duża zawartość środka przeciwgrzybicznego i przeciwbakteryjnego (CHLORU) powinniśmy zakładać czepek gumowy, który da nam lepszą ochronę niż bawełniany, gdyż ten nie przepuszcza wody, która działa szkodliwie na włosy.

      W przypadku korzystania z sauny fińskiej, greckiej, tureckiej , na podczerwień lub wygrzewając się na tym pięknym słońcu , które zawitało do nas już od paru dni miejmy nadzieję że na dłużej… zabezpieczmy włosy specjalnymi preparatami nawilżającymi,  które zawierają naturalne olejki z roślin, owoców, drzew i zmodyfikowane nawilżacze. Przykładem takiego preparatu jest już większości Wam znana głęboko nawilżająca odżywka dwufazowa, którą zawsze polecam i którą bardzo lubicie stosować.

       Pamiętajmy też, że nałożenie preparatu chroniącego nasze włosy przed promieniami słonecznymi lub suchym powietrzem jakie jest w pomieszczeniach klimatyzowanych ( biura, hipermarkety, itp. ) , uzupełnia nam strukturę włosa , który jest higroskopijny i zapobiega w ten sposób ubytkom  keratyny w jego strukturze.