Podziękowania dla Modelki Kamili. i fotografa.

  Ombre Hair to nazwa zabiegu polegającego na rozjaśnieniu końcówek włosów. Niepodważalny hit sezonu letniego coraz częściej pojawia się również w sezonie zimowym. Kiedyś ta fryzura była niedopuszczalna na salonach, dziś preferują ją gwiazdy, a także coraz odważniej sięgają po nią zwykłe kobiety. Umiejętnie stworzone Ombre Hair odmładza i zmiękcza rysy twarzy. Ale uwaga – fryzura ta nie jest dla wszystkich kobiet…

  Zanim jednak zrezygnujemy zawczasu z takiej zmiany, zapoznajmy się bliżej z Ombre…

Ombre Hair to wieloetapowa i wielotonowa koloryzacja włosów, której wykonanie lepiej oddać w ręce profesjonalisty w salonie fryzjerskim, niż samemu testować w domu. Obrazując najprościej, Ombre kojarzy się z wielkimi odrostami. Koloryzacja sprawdza się na włosach w odcieniach: brązu, blondu czy rudych. Prawidłowe Ombre Hair wymaga przede wszystkim dobrego ścięcia włosów. Najlepszy efekt jednak uzyskamy na włosach kręconych i falowanych, ponieważ koloryzacja z założenia ma kojarzyć się z włosami rozwianymi wiatrem. Niestety włosy, które mają tendencję do przetłuszczania się lub są grube i ciężkie nie nadają się do tego typu zabiegu, bowiem podkreśli on tylko ich niedoskonałości. Podobnie jest z włosami cienkimi i delikatnymi – im Ombre optycznie „zabierze życie” i lekkość.

  Kolejnym napotykanym problemem jest zbyt duży kontrast, którego zdecydowanie należy unikać. Koloryzacja jest delikatnym przejściem z ciemniejszego tonu do jaśniejszego, dlatego najlepiej przyjmuje się na włosach brązowych. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie Ombre na włosach rudych. Właścicielki czarnych lub siwych włosów powinny zdecydowanie zrezygnować z tego trendu. Nie będzie on u nich wyglądał dobrze, ponieważ nada zbyt duży kontrast.

  Należy również wiedzieć, że zabieg Ombre Hair niesie za sobą dużą zmianę w kondycji włosa. Pamiętajmy, że nierzadko nie kończy się tylko na jednokrotnym rozjaśnieniu włosów, ale również na dodatkowym farbowaniu, dlatego warto zastanowić się nad koloryzacją, kiedy mamy przesuszone i zniszczone włosy. Niestety jaśniejsze końcówki tylko podkreślą zniszczoną strukturę włosa.

  Jak widać koloryzacja Ombre Hair nie jest przeznaczona dla wszystkich, ale na pewno sprawdzi się na włosach zdrowych, zadbanych i kręconych. I choć wymaga dużej pielęgnacji po zabiegu, może stanowić niezwykłą przemianę.

źródło: drogernatura.