W takim przypadku bardzo ważne jest używanie odżywki lub maski, to produkty, których nie powinno brakować. Dobrze, aby były one o lekkiej konsystencji, ponieważ, gdy są zbyt ciężkie, obciążają i przez to pogarszają stan pasm.

Należy podjąć działanie pielęgnacyjne :

-doraźne- polega na ukrywaniu uszkodzeń i wad….

-długofalowe- wpływa na strukturę włosów oraz skóry głowy….

   W ramach tego podziału wyróżniamy preparaty o działaniu : kondycjonującym, regenerującym, ochronnym i stymulującym, jak również regenerującym procesy fizjologiczne włosów oraz skóry głowy.

   Doraźne kondycjonowanie to maskowanie uszkodzeń włosów. Uzyskane w ten sposób efekty pielęgnacyjne utrzymują się już od pierwszego umycia, włosy stają się puszyste, miękkie i elastyczne. Preparaty te ułatwiają również rozczesywanie i układanie włosów, są to balsamy i odżywki.

    Nałóż odżywkę po każdym umyciu, wmasować, rozczesz włosy grzebieniem, należy zostawić na 5-10 minut, a następnie należy spłukać chłodną wodą.( w zależności od sposobu nakładania na opakowaniu)

    Regeneracja to jest długotrwała poprawa struktury włosów. Efekty działania tych preparatów regenerujących jest widoczne po kilku umyciach. Poprawia wytrzymałość, nawilżanie włosów i uzupełnia ubytki włosów. Środki regenerujące to odżywki, kremy i maski.

   Świetnym zabiegiem regenerującym, ale dostępnym tylko w salonie jest tzw. sauna…( można zrobić w domu takie urządzenie, które posłuży w zamian za saunę). Zabieg ten polega na umyciu włosów, następnie nałożyć nawilżającej ampułki, a potem za pomocą specjalnego urządzenia wytwarzającego parę wodną. Sauna sprawia, że włosy są miękkie i łatwe do rozczesywania.

Wykonanie takiego zabiegu trwa 20-30 minut. Najlepsze wskazania są dla włosów mają również maseczki domowej roboty. Oto kilka przepisów….

1). Maseczka z oliwy i żółtka….

   Łyżeczkę oliwy z oliwek wymieszać należy z kilkoma kroplami wit. A wraz z żółtkiem. Maseczkę należy nałożyć na skórę głowy oraz włosy. Głowę należy owinąć foliowym czepkiem, a po około 20-30 minutach spłukać włosy wodą wraz z dodatkiem soku z cytryny. Maseczkę należy stosować co 2 tygodnie, wtedy osiągniemy pożądany efekt.

2). Maseczka z aloesem….

   Liście aloesu zmiksuj z ½ szklanki ciepłej i przegotowanej wody. Następnie dodaj łyżkę miodu i wymieszaj. Masę  jaką się uzyska należy wetrzeć w skórę włosów i w wilgotne włosy. Owinąć głowę czepkiem i ręcznikiem, i pozostawić na 20-30 minut. Zabieg ten stosować raz w tygodniu przez 2 miesiące.

3). Maseczka z nafty….

   Trzy łyżki nafty kosmetycznej należy wymieszać z dwoma żółtkami. Dodać do tego kilka kropel olejku rycynowego, nałożyć na suche włosy. Owiń czepkiem foliowym i ręcznikiem. Po 30 minutach należy umyć włosy 2 razy, nałóż lekką odżywkę, a na koniec w chłodnej wodzie z dodatkiem z soku z cytryny.