Jak zlikwidować i pozbyć się na zawsze łupieżu? Są różne dostępne na rynku szampony i odżywki, maski dzięki którym pozbędziemy się łupieżu. Nie zawsze działają tak jak byśmy tego chcieli. Dziś przedstawię trzy skuteczne, naturalne sposoby walki z łupieżem, które mam nadzieje pomogą moim klientkom i czytelniczkom.

- Skrzyp polny, szałwia  sposobem na łupież.

Woda ziołowa do włosów z łupieżem: 2 łyżki szałwii lub skrzypu polnego zalać litrem wrzątku. Przykryć i zostawić do naciągnięcia. Przecedzić. Po umyciu włosów polewać płynem i delikatnie wmasowywać go w skórę głowy przez około 2-3 minut.

- Kuracja z rozmarynu na problemy z uciążliwym łupieżem.

2 łyżeczki oliwy wymieszać z 10-cioma kroplami olejku rozmarynowego. Wieczorem wmasować w skórę głowy przez parę minut. Rano umyć włosy.

- Terapia zapobiegawcza przeciw łupieżowi.

Terapia z soku jabłkowego zapobiega nawrotowi łupieżu. Po umyciu włosów nacieramy skórę głowy jedną filiżanką soku jabłkowego( 2-3 minut). Spłukujemy wodą i przygotowujemy roztwór z jednej filiżanki przegotowanej wody do której dodajemy 2 łyżki octu jabłkowego i tym roztworem płuczemy włosy. Stosujemy tą terapie co najmniej przez tydzień nie więcej niż 2 tygodnie.