WŁOSY  PRZETŁUSZCZAJĄCE  SIĘ  TEŻ  POTRZEBUJĄ  SPECJALNEJ TROSKI  I  POŚWIĘCENIU  IM  TROCHĘ  UWAGI… OTO  NASTĘPNA DOBRA PORADA  DO  TAKIEGO TYPU  WŁOSÓW…

      Bywa,że gruczoły łojowe znajdujące się w skórze głowy produkują za dużo sebum,to jest wydzielina,która chroni nasze włosy przed szkodliwymi czynnikami  atmosferycznymi,a nadmiar tej właśnie substancji powoduje,iż włosy błyskawicznie się przetłuszczają,już po kilku godzinach od ich umyciu,tracą wigor i stają się oklapnięte i wyglądają nieświeżo.

 JAK PIELĘGNOWAĆ JE NA CO DZIEŃ…

 Jeśli włosy przetłuszczają się za szybko należy je myć nawet codziennie,jednak używać należy delikatnie działającego szamponu np.takiego dla dzieci. Dobrze też stosować szampony ziołowe,z dodatkiem łopianu, pokrzywy i rumianku. Natomiast odżywki powinny mieć lekką konsystencję. Najlepiej jednak ,aby dokładnie spłukać po nałożeniu. Można także używać odżywek w sprayu,ponieważ nie obciążają one włosów. Natomiast najlepsza woda do spłukania,to taka która jest letnia (jeśli używa się ciepłej,włosy szybciej się przetłuszczą).

PLAN DLA WŁOSÓW PRZETŁUSZCZAJĄCYCH SIĘ…

 Zwiększone wydzielanie sebum  można  skutecznie ograniczyć,jeśli stosuje się płukanki ziołowe z tataraku,chmielu oraz brzozy. Dobrą domową kuracją jest wcieranie co drugi dzień mieszanki ziołowej w skórę głowy. Płyn przygotujesz zaparzając  po saszetce rumianku i pokrzywy w ½ litrze wody,gdy napar ostygnie,należy wlać do niego  4 łyżki soku z cytryny. Można również kilka razy w tygodniu stosować leczniczy szampon przeciwłojotokowy. Raz na dwa miesiące warto poddać się specjalistycznemu oczyszczającemu zabiegowi  u fryzjera,który ogranicza przetłuszczanie się pasm. Przy silnych skłonnościach do łojotoku należy unikać kosmetyków do stylizacji,ponieważ przyspieszają przetłuszczanie się. Dozwolone są lekkie żele w sprayu oraz delikatne pianki,które nie będą obciążać włosów  i sprawią,że dłużej zachowają one sprężystość i świeżość. Przetłuszczającym się włosom nie  służy również stylizacja na gorąco,jak np.lokówką,ponieważ przegrzewa skórę głowy i pobudza do pracy gruczoły łojowe.

 WAŻNA JEST TEŻ ODPOWIEDNIA DIETA…

 Nadmierne wydzielanie sebum nie jest związane z niedoborem witamin czy składników mineralnych. Lecz udowodniono,że  w leczeniu łojotoku bywa pomocne przyjmowanie witamin z grupy B oraz cynku. Należy zadbać,aby bogate w nie produkty,jak np. ryby,drożdże piwne,jaja,mleko,otręby znalazły się na talerzu. Jednak należałoby ograniczyć mięso,ponieważ zawarta w nim witamina B12 nasila bowiem łojotok.